همکاری موسسه با انجمن اهل قلم در رونمایی از دو کتاب

نشست‌های ادبی انجمن اهل قلم فارس با همکاری و حمایت مالی موسسه آفتاب مهر صبا فارس برگزاری مراسم رونمایی و جشن امضای دو مجموعه شعر «دو فنجان حرف چشم» و «احتمال» پس از حدود دو سال از سر گرفته شد.

نشست‌های ادبی انجمن اهل قلم فارس که به دلیل همه‌گیری کرونا تعطیل شده بود، با بهبود شرایط پس از حدود ۲ سال بار دیگر برگزار شد.

در بیست و یکمین برنامه از سلسله نشست‌های انجمن اهل قلم فارس کتاب «دو فنجان حرف چشم» اثر ثریا قنبری (ساده) رونمایی شد

این مجموعه شعر دربرگیرنده حدود ۱۰۰ شعر سپید کوتاه است که توسط انتشارات سارات منتشر شده است.

رونمایی از کتاب شعر احتمال عکس محمدمهدی اسدزاده

دکتر مینا آقازاده در مقدمه‌ای بر این کتاب نوشته است: «بانو ثریای عزیز به‌عنوان یک شاعر متعهد به قلم، آگاه است که امروزه عنصر شتاب در اغلب ابعاد زندگی نفوذ کرده و مخاطب حق دارد با کمترین واژه‌ها بیشترین درک و لذت را از یک نوشته ببرد؛ پس از اطناب پرهیز و کوتاه‌گویی را در سرودن شعرهایش لحاظ می‌کند.»

وی «وارد کردن کلماتی که شاعرانه به نظر نمی‌رسند به شعرها» و «جان‌بخشی یه واژگان مطرود و متروک» را از خصوصیات مجموعه شعر «دو فنجان حرف چشم» می‌داند.

این کتاب دوشنبه ۱۵ آذرماه ساعت ۱۶ در سالن غزل واقع در تالار حافظ شیراز رونمایی شد.

مراسم رونمایی از مجموعه غزل «احتمال»، اولین کتاب حمیدرضا گلشن نیز در روز سه‌شنبه ۲۳ آذرماه ساعت ۱۶ در همین مکان برگزار شد.

اولویت شاعر در این کتاب که توسط نشر ایهام منتشر شده، عاشقانه سرودن است. او عشق را بر بسیاری از موضوعات ترجیح می‌دهد و تمام دردها و رنج‌ها و شادی‌های آدمی را ناشی از آن می‌داند. فضای اشعار او فضایی رمانتیک و فانتزی ا‌ست و عنصر احساس بر باقی عناصر شعر، ارجحیت دارد. او با ۷۰ غزل عاشقانه به دیدار مخاطب رفته که در کتاب «احتمال» در ۱۲۶ صفحه به چاپ رسیده است.

همچنین ببینید

«روستای امامزاده بزم»‌ سومین مرکز دیار دانایی استان فارس

مدیر اجرایی موسسه فرهنگی و هنری آفتاب مهر صبا فارس، دبیر انجمن اهل قلم فارس و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.